مبلشویی

۱۳۹۶/۱۰/۱۲

مبلشویی

مبلشویی

قالیشویی اقدسیه

انواع روش های مبل شویی و مزایای آن

حتما از خودتان می پرسید برای چی باید مبل هایمان را بشوییم؟ باید بگوییم مبل نیز همچون دیگر وسایل خانه کثیف می شود. پس بهتر است به روش های مختلفی به مبل شویی محل زندگی و محل کار خودتان بپردازید. این عمل معمولا به صورت دوره ای اتفاق می افتد و لازم نیست شما هر هفته و یا هر ماه به شستشوی مبل های خودتان بپردازید.

برای انجام عملیات مبل شویی باید بدانید مبل مورد استفاده ی شما از چه جنسی است. زیرا این که جنس مبل پارچه ای باشد و یا چرمی، نحوه ی شستشوی متفاوتی دارند. حتما دقت کرده اید که بر روی مبل های شما لکه هایی به وجود آمده است باید ابتدا این لکه ها را از روی مبل خود تمیز کنید تا فرایند شستشو سریع تر انجام شود.

برخی لکه ها هستند همچون لکه های چای و یا قهوه و نسکافه، این لکه ها اگر بر روی مبل ایجاد شوند پاک کردن ان ها پس از مدتی گذر زمان سخت و ناممکن می شود. باید برای از بین بردن این نوع لکه ها به تعویض روکش مبل مبادرت ورزید.

برای این که این اتفاقات نیفتد بهتر است مبل های خودتان را به مبل شویی بسپارید. انوقت دیگر هزینه ی هنگفتی بابت تعویض روکش های مبلتان تقبل نخواهید کرد.

مبل یکی از وسایل مهم خانه است که علاوه بر زیبا نمودن منزل، از نظر راحتی نیز بسیار مهم بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو تمیز بودن مبلمان یک منزل نشان دهنده ی سلیقه و تمیز بودن صاحب منزل نیز خواهد بود.

انواع روش های مبل شویی

مبل شویی معمولا به دو روش دستی و استفاده از دستگاه صورت می گیرد. این که به چه صورت مبل های مورد نظرتان را بشویید بستگی به محل استفاده از آنها دارد. گاهی وقت ها یک نظافتچی به راحتی با استفاده از دستمالی ساده می تواند مبل های شما را شستشو دهد. به گونه ای که دیگر نیازی به استفاده از دستگاه نیست.

اما اگر مبل هایتان در محلی قرار دارند که بسیار مورد آلودگی قرار می گیرند و نمی توان این مبل ها را به وسیله ی یک دستمال و به سادگی تمیز نمود بهتر است به سراغ دستگاه مبل شویی بروید.

این که ما مبل هایمان را با دستگاه  بشوییم مسلما خالی از مزیت نخواهد بود. مثلا مهمترین مزیت استفاده از دستگاه های سهولت در انجام شستشو و نظافت است. این دستگاه ها به راحتی می توانند تمام آلودگی ها را از بافت پارچه جدا نموده و باعث تمیز شدن مبلمان شما گردد.

از طرف دیگر اگر انجام این عملیات با دقت و کیفیت بالا صورت پذیرد می تواند طول عمر مفید استفاده از مبلمان شما را نیز افزایش دهد. اما در شستشو با دست ممکن است علاوه بر این که باعث تمیز نشدن مبل شوید، بیشتر کثیفی را وارد بافت ها ی زیرین مبل کرده و کثیف ترش کنید. اما دستگاه های مکش هرگز چنین مسئله ای را ممکن نمی سازند. این دستگاه های شستشو مبل به راحتی قابل حمل بوده و جابجا می شوند از این رو بهترین روش برای مبل شویی هستند.

دستگاه های مبل شویی مخازنی دارند که اب کثیف را از آب تمیز جدا می کند. تمام سطوح افقی  و عمودی مبل را مورد شستشو قرار می دهند و به محل هایی که دسترسی وجود ندارد نیز به راحتی نفوذ کرده و پاکسازی می کنند.

اگر می خواهید منزلی زیبا و مبلمانی درخشان و پاکیزه داشته باشید حتما در طی مدتی مشخص به عملیات مبل شویی دست بزنید. نگذارید آلودگی ها وارد بافت مبل شوند که در آن صورت پاکسازی با مشکل مواجه خواهد شد.