قالیشویی در شرق تهران

۱۳۹۶/۱۰/۱۹

قالیشویی در شرق تهران

قالیشویی شرق

قالیشویی اقدسیه

یکی از کارهایی که امروزه همه از آن و بیشتر در ایام نزدیک عید نوروز صحبت می شود، بحث شستن فرش ها و زدودن ان از غبار یکساله می باشد.

در گذشته شستن فرش در منزل و در حیاط خانه انجام می شده است و این کار بیشتر برای پاکیزگی فرش از هرگونه کثیفی صورت می گرفته است، ولی بعد از مدتی، افرادی این کار را به عنوان شغل در دست گرفتند و آن را انتخاب کردند که این حرفه در بین مردم با نام قالیشویی شناخته شد.

از آن زمان که قالیشویی به ععنوان یک شغل به رسمیت شناخته شد و مانند دیگر اصناف باید با مجوز رسمی و معتبر کار خود را شروع کند که این مجوز را می توان از اتحادیه قالیشویی ها درخواست کرد.از جمله قالیشویی شرق که کار خود را با مجوز رسمی شروع کرده است و تا کنون ادامه در این حرفه باقی مانده است.

فرش بخصوص نوع دستباف آن که در همه قرون جزء گرانبهاترین و نفیس ترین کالاهای موجود در خانه هر ایرانی بوده که باید در نگهداری آن کوشا بود و به یکی از دغدغه های صاحبا این کالا تبدیل شده است، گاهی اوقات ممکن است دستخوش یکسری اتفاقاتی قرار بگیرد که دچار آسیب شود که می توان به لک شدن و پارگی و سوختگی فرش اشاره کرد.

ازبین بردن انواع لکه ها و پارگی و سوختگی و … امروزه هنری است که در کنار نگهداری فرش قرار می گیرد و لذا کار ازبین بردن آنها را باید به کاردان فنی آن سپرد که این امر در قالیشویی ها با ظرافت خاص و دستگاههای پیشرفته انجام می گیرد. قالیشویی شرق نیز در این امر مستثنی نبوده و از زمانی که در این عرصه پا گذاشته و اعتبار خود را در بهترین کار می داند، به دنبال رضایتمندی مشتری است و در همه زمینه های مربوط به فرش مانند شستشوی فرش ، رفوکردن ، رنگبرداری و … با تمام تجارب خود وارد شده است و این را قرین سالها تجربه پرسنل خود می داند. قالیشویی شرق از هر لحاظ برای انتخاب به عنوان اولین گزینه، خود را در بین همگان معرفی کرده است و این نتیجه ی سالها تجربه ماست.