بهترین قالیشویی در تهران

۱۳۹۶/۱۰/۲۱

بهترین قالیشویی در تهران

 

 

شستشوی فرش دستباف

شستشوی فرش دستباف ظرایف و نکات مخصوصی دارد نکته مهم در شستشوی فرش دستباف برای جلوگیری از آسیب رسیدن به فرش این است که حتما شستشو زیر نظر کارشناسان و در یک قالیشویی حرفه ای انجام گیرد.قالیشویی اقدسیه با دارا بودن کادر خبره و مجهز به آخرین تکنولوژی روز در رابطه با دستگاههای شستشوی فرش بهترین قالیشویی در تهران میباشد و مناسبترین گزینه برای شستشوی فرش دستباف میباشد.

بایدها و نبایدهای شستشوی فرش

برای شستشوی فرش باید مطمئن شوید فرش رنگ نمی دهد. رنگ دادن  فرش دستبافت به آن آسیب جدی به آن می زند.فرش

فرش نکات خانه داری

رعایت اصول و قواعد خاص شستشو و نظافت فرش سبب خواهد شد تا فرش دستبافت کیفیت اولیه خود را از دست ندهد و تا حد امکان خصوصیات ظاهری و ساختمانی خود را حفظ کند.

غبارگیری مکانیکی:این کار در کارخانجات قالیشویی بسته به کیفیت فرش صورت می گیرد و در منزل مقدور نیست.

این عمل بیشتر در مورد فرشهای کارکرده انجام می گیرد درغبارگیری از دستگاههای مکانیکی استفاده میشود ومیزان دور برس غلتکی که عمل ضربه زدن را انجام می دهد بسته به میزان فرسودگی وهمچنین ضخامت فرشها تنظیم می شود.عدم دقت در تنظیم دستگاه باعث پارگی فرش خواهد شد.

فرش هایی که دارای گرد و غبار هستند، قبل از شستشو حتما باید غبارگیری شوند، چرا که هنگام شستشو گرد و غبار در ته گره (محل تماس گره با تار و پود) باقی مانده خوب تمیز نمی شود و باعث پوسیدگی فرش می گردد. (در واقع تبدیل به گل شده و در مغز فرش باقی می ماند).

بازرسی: از مهمترین نکات در مقدمات شستشو بازرسی است .فرش قبل از شستشو ازنظر میزان پوسیدگی وجود سوراخ ولکه ونوع گلیم بافی وریشه ها کنترل شود بطوریکه ریشه هاقبل از شستشو از هم باز شود.

رفوکاری:درصورت وجودسوراخ درفرش قبل از شروع عملیات شستشو بایستی رفوکاری وترمیم شود.

لکه گیری:بعد از رفوکردن عمل لکه گیری بایستی انجام گیرد.

در قالیشویی اقدسیه تمام مراحل فوق به بهترین نحو انجام میپذیرد. به همین دلیل قالیشویی اقدسیه بهترین قالیشویی در تهران میباشد.