مبلشویی

۱۳۹۶/۱۰/۱۲

مبلشویی

مبلشویی

قالیشویی اقدسیه

برای شستن مبلمان مثل شستن فرش و موکت باید کار مبل شویی را به کاردان خود سپرد . درست است بعضی اوقات و با استفاده از کاور پارچه ای و پلاستیکی از کثیفی شدید مبلمان منزل تا حدودی جلوگیری میشود ولی گاهی اوقات این روشها گرچه روند کثیف شدن مبلمان را بسیار کند می کنند و از ریختن مواد غذایی و مایعات به صورت مستقیم روی مبل های منزل و کثیف شدن و لک شدن آنها جلوگیری می کند.اما به هر حال ممکن است که به صورت تصادفی مایعات رنگی آنقدر زیاد باشند که به سطح مبل ها و حتی داخل آن نفوذ کنند و مبلمان را کثیف کنند، در این زمان خیلی از افرادبه فکر شستشوی مبلمان در منزل می افتند و یا بفکر شستن مبل در قالیشویی می افتند.
خدمات مبل شویی نیز از جمله خدماتی است که سال هاست توسط قالیشویی ها ارائه می شود .
گاهی اوقات مبل شویی در همان منزل انجام میگیرد و گاهی در محل قالیشویی صورت می گیرد .
در امر مبل شویی باید دقت کرد که بسته به نوع پارچه استفاده شده در مبل شستن آن نیز متفاوت است و باید مواد شدینده مناسب آن استفاده شود و اگر فردی از نحوه شستن مبل آگاه نباشد ممکن است آسیب جدی به بافت و جنس مبلمان بزند که جبران ناپذیر باشد. شما میتوانید با در اختیار قرار دادن مبلمان خود چه در منزل چه در محل قالیشویی مبل خود را عاری از هرگونه لکه و بدون تغییر در بافت پارچه استفاده شده در مبلمان تحویل بگیرید.

مراحل مبل شویی و خشک شویی که به صورت کامل در منزل انجام می شود به صورت خلاصه شامل مراحل به صورت زیر انجام میشود:

جاروکشی خشک انجام می شود
مبل و نشیمن ها توسط فرچه مخصوص و مواد شوینده شسته می شود
خشک کردن مبلمان با دستگاه آبگیری مخصوص

مرحله خشکشویی به این معناست که آب و مواد شوینده ای که وارد مبل شده و ماندن آن باعث پوسیدگی مبل می شود، توسط آبکش مخصوص از داخل مبل بیرون کشیده می شود؛ اما ممکن است نم و رطوبت باقی مانده در مبل(مقداری که آسیبی به مبلمان نمیرساند) تا یکروز آینده نیز خشک نشود و این یک امر طبیعی و از روال کار مبل شویی می باشد.شستشو مبلمان